Dzień babci i dziadka u tygrysków

Dzień Babci i Dziadka w grupie Tygrysków.
W tym roku Dzień Babci i Dziadka świętowaliśmy w przedszkolu z niewielkim wyprzedzeniem. Do dzieci z grupy Tygrysków babcie i dziadziowie przyszli 14 stycznia. Dzieci już od kilku dni nie mogły się tego dnia doczekać i z wielkim zapałem ćwiczyły piosenki i wierszyki, które miały zaprezentować. Ponadto przygotowywaliśmy również niespodziankę – nagranie filmu, którego głównymi bohaterami zostały same przedszkolaki. Na filmie dzieci opowiadały o tym, kim są dla nich babcie i dziadkowie, jak wyglądają, jak spędzają razem czas, za co ich najbardziej kochają i czego chcą im życzyć z okazji tak wyjątkowego święta. Spotkanie z babciami i dziadkami w przedszkolu rozpoczęło się od rozdania gościom biletów wstępu do niecodziennego kina – nie da się ukryć, że wszyscy obejrzeli film z radością i…lekkim wzruszeniem. Po seansie zaprosiliśmy gości na salę taneczną, gdzie dzieci zaprezentowały przygotowane piosenki i życzenia w formie wierszyka. Aby sprawić babciom i dziadziom dodatkową radość zaprosiliśmy ich do wspólnej zabawie przy takich piosenkach jak: „Karuzela”, „Woogie, boogie”, „Tańcząca wiewióreczka” itp. Zabawie towarzyszyło mnóstwo śmiechu i radości. Na zakończenie dzieci wręczyły ukochanym babciom i dziadziom własnoręcznie przygotowane upominki – serduszka z masy solnej i bukieciki kwiatów. Dodatkowo każdy gość otrzymał również płytę z prezentowanym wcześniej filmem – na pamiątkę tego wyjątkowego dnia. Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólnie spędzony czas i… do zobaczenia za rok.
Mgr.  Aneta MaliszW tym roku Dzień Babci i Dziadka świętowaliśmy w przedszkolu z niewielkim wyprzedzeniem. Do dzieci z grupy Tygrysków babcie i dziadziowie przyszli 14 stycznia.

Aneta Malisz