Spotkanie z pielęgniarką

Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały słów pani pielęgniarki, gdy opowiadała o swoim zawodzie. Nie zabrakło pokazu niezbędnych przedmiotów potrzebnych w tej pracy: bandaży, gazików, kroplówki, czepka czy maski. Tygrysy miały okazję zobaczyć, jak wygląda zakładanie opatrunku oraz dowiedziały się dlaczego podczas operacji  trzeba nosić czepki i maski. Przedszkolaki słusznie zaznaczyły, że pielęgniarka oprócz pobierania krwi, robienia zastrzyków i opatrunków, dodaje również pacjentom otuchy, dlatego jej praca jest bardzo ważna zarówno dla małych, jak i dużych pacjentów.
Na koniec wszystkie przedszkolaki  głośno podziękowały, wręczyły kartkę oraz zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie. Jeszcze raz dziękujemy pani pielęgniarce za przybycie!
Joanna NiećW ramach akcji „poznajemy zawody”, w poniedziałek 18 kwietnia do przedszkola zawitała pani pielęgniarka (ciocia dziewczynki z przedszkola).

Joanna Nieć