Zajęcia otwarte u Tygrysków

Zajęcia otwarte u Tygrysków
przedszkolnym.
Aneta MaliszDzień 20 kwietnia 2016 roku to kolejne odwiedziny w naszym przedszkolu wyjątkowych gości. Tygryski po raz drugi już miały okazję pokazać swoim rodzicom jak bawią się i uczą w przedszkolu.

Zajęcia otwarte zostały zaplanowane na godzinę 11.00 i o tej porze Pani Dyrektor powitała w naszej sali wszystkich przybyłych. Rodzice wyglądali na troszeczkę zestresowanych niecodzienną dla Nich sytuacją (trudno się dziwić skoro do przedszkola chodzili jednak kilka lat temu) ale dzieci szybko pokazały im jak u nas jest miło i wesoło. Na dobry początek wspólnie zaśpiewaliśmy i nauczyliśmy rodziców naszej gimnastyki – okazało się, że rodzice mają całkiem niezłą kondycję. Gdy wszyscy usiedli dzieci wprowadziły swoich wyjątkowych gości w temat zajęć zadając im zagadki. Rodzice szybko zgadli, że będziemy się uczyć o zwierzętach z wiejskiej zagrody. Kolejne zajęcia pokazały, że zarówno dzieci jak i mamusie i tatusiowie doskonale wiedzą jak nazywają się wiejskie zwierzęta, jakie dźwięki z siebie wydają i jak nazywają się ich domki. Wszyscy bawili się również przy piosenkach „Koniki” i „Śpiąca pszczoła”. Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Dziwne rozmowy”.

Na pamiątkę tak mile spędzonego w przedszkolu czasu powstały stworzone przez dzieci i rodziców piękne prace plastyczne obrazujące niepowtarzalne wiejskie podwórka. Wszystkim obecnym bardzo dziękujemy za odwiedziny i już dziś zapraszamy na kolejne zajęcia otwarte w przyszłym roku przedszkolnym.

Aneta Malisz