Zajęcia otwarte u Kangurków

Zajęcia otwarte u Kangurków
Po przywitaniu gości piosenką „Tyle słonka dziś od rana”, dzieci utrwaliły informacje dotyczące wiosny w mini quizie „Prawda, fałsz”. Następnie wszystkie dzieci wysłuchały wiersza „Wiosenne kwiaty” i oglądały ilustracje różnych wiosennych kwiatów. W kolejnym zadaniu dzieci zostały podzielone w pary. Każda para otrzymała ilustrację dowolnego kwiatu i rozsypankę literową, z której miała ułożyć nazwę otrzymanego obrazka.
W dalszej części spotkania Kangurki zaśpiewały piosenkę „Kochamy świat” i zaprezentowały swoje umiejętności matematyczne. Dzieci miały za zadanie porównywać liczebność zbiorów z użyciem znaków równości i nierówności. Każdy z tym zadaniem poradził sobie bezbłędnie.
Dziękuję wszystkim przybyłym gościom za udział w tych ostatnich jak i wcześniejszych zajęciach otwartych Kangurków. Następne zajęcia już w szkolnej sali.
Maria ZielińskaW czwartek 21 kwietnia w grupie Kangurki odbyły się wiosenne zajęcia otwarte dla rodziców.

Na zakończenie spotkania do zabawy zaprosiliśmy zgromadzonych gości. Wspólnie bawiliśmy się przy muzyce, a przy okazji doskonaliliśmy podział wyrazów na sylaby. Następnie wygrywaliśmy rytm na bębenkach z plastikowych kubeczków. Zwieńczeniem naszego spotkania było oglądanie multimedialnej prezentacji zdjęć ukazującej grupę Kangurków „od maluchów do starszaków”.