Zielone przedszkole w Rabce

„Zielone przedszkole” w Rabce
Dzieci pod opieką swoich wychowawczyń mieszkały w Willi „Ela”, znajdującej się w samym centrum Rabki. Podczas takiego pobytu, przedszkolaki miały okazję do treningu samodzielności w codziennych sytuacjach. Dzieci przebywały w pięknych, przestronnych pokojach z łazienkami. Kuchnia serwowała pyszne obiady oraz śniadania i kolacje w formie bufetu szwedzkiego.
Obok pensjonatu znajdował się duży, bezpieczny plac zabaw, z którego dzieci mogły korzystać bez ograniczeń. Podczas trzydniowego pobytu w Rabce, dzieci uczestniczyły w wielu ciekawych atrakcjach zaplanowanych przez wychowawczynię.
W pierwszy dzień pobytu dzieci zwiedzały ekspozycje w Muzeum Górali i Zbójników oraz uczestniczyły w warsztatach malowania pamiątek regionalnych takich jak ciupagi, ptaszki i zbójnickie noże. Następnie dzieci wraz z paniami zwiedzały tężnie solankową znajdującą się w parku zdrojowym.
Drugi dzień „zielonego przedszkola”, rozpoczął się od obejrzenia przedstawienia pt. „Pinokio” w Teatrze Lalek „Rabcio”. Po skończonym spektaklu, przedszkolaki odwiedziły pracownię garncarską pana Adama Kościelniaka. Na miejscu mogły zobaczyć jak dawniej robiono naczynia z gliny oraz samemu spróbować pracy na kole garncarskim. Po obiedzie i odpoczynku w pokojach, wszyscy wybrali się na dłuższy spacer po centrum Rabki.
Spacerując parkiem zdrojowym dzieci mogły podziwiać między innymi fontannę ze słoniami, pomnik Świętego Mikołaja czy pomnik Jana Pawła II.  Oczywiście nie zabrakło też czasu na zabawę na miejskim placu zabaw, spaceru w tężni solankowej oraz odpoczynku w kawiarni i zjedzeniu pysznych lodów.
W ostatni dzień pobytu, wychowawczynie zaprosiły dzieci na pożegnalny spacer po Rabce. Pierwszym punktem wyprawy było Muzeum im. Władysława Orkana. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach malowania na szkle, a następnie zwiedzały ekspozycje muzealne w zabytkowym kościele. Następnie spacerując ul. Orkana każdy zakupił sobie wybraną pamiątkę w regionalnym sklepiku. Po zjedzeniu obiadu oraz spakowaniu bagaży, dzieci wraz z paniami wróciły do przedszkola. Na miejscu, na dzieci czekali rodzice z powitalną niespodzianką dla swoich pociech.
Przedszkolaki były zachwycone wyjazdem. Takie wyjazdy uczą nie tylko samodzielności i zaradności, ale także integrują grupę rówieśniczą. Dzieci czerpią radość z możliwości bycia z kolegami i koleżankami poza przedszkolem.
Maria ZielińskaW dniach 18-20 maj najstarsza grupa dzieci z Przedszkola Tygrysek, uczestniczyła w trzydniowej wycieczce do Rabki Zdrój.