Wizyta w bibliotece

8 czerwca (środa) grupa Kangurków i 9 czerwca (czwartek) grupa Puchatków w ramach akcji „poznajemy zawody” odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Niepołomicach.

Dzieciaki z obu grup siedząc wygodnie w przytulnym kąciku dla najmłodszych słuchały co można robić w bibliotece, co należy do obowiązków pani bibliotekarki, jakie książki znajdują się w bibiotece, co trzeba zrobić, aby wypożyczyć książkę, jakie są zalety czytania książek.
Pani bibliotekarka opowiedziała również wierszyk o tym, jak należy się obchodzić z książkami. Następnie przeczytała Tygrysom bajkę o misiu oraz oprowadziła po bibliotece, między innymi po mediatece, gdzie przedszkolaki, gdy chcą mogą wypożyczyć bądź oglądnąć na miejscu  bajkę, posłuchać audiobooka, zagrać na PlayStation czy też skorzystać z komputera.
Na koniec dzieciaki otrzymały kolorwanki, które wymalowały w bibliotece oraz dostały w prezencie między innymi audiobooka z legendami Niepołomic, zakładkę do książki, smycz i coś słodkiego.
Jeszcze raz dziękujemy za ciepłe przyjęcie Tygrysów i serdecznie zachęcamy rodziców, by wraz z dziećmi często zaglądali do biblioteki z dziećmi 
Joanna Nieć

Jeszcze raz dziękujemy za ciepłe przyjęcie Tygrysów i serdecznie zachęcamy rodziców, by wraz z dziećmi często zaglądali do biblioteki z dziećmi :)

Joanna Nieć